POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

'A të vjen turp nga vetja...'/ Përdoruesit e rrjeteve sociale s'kursejnë Kryemadhin, ja komenti që po bën xhiron

Monika Kryemadhi, kryetare e LSI

E ftuar mbrëmë në studion e “Open”, Monika Kryemadhi ka deklaruar se është kërcënuar në rrjetet sociale. Kryetarja e LSI u shpreh ndër të tjera se për t’i mbrojtur fëmijët nga këto mesazhe në Facebook ajo i kishte dërguar jashtë shtetit. Në deklaratat e saj, Kryemadhi shfaqi mungesë të thellë të argumentave politike për të përballuar panelin e debatit, e për rrjedhojë krijoi momente melodramatike për të tërhequr vëmendjen e audiencës si dhe për të fshehur përgjigjet evazive që pasonin pyetjet e gazetarëve.

Por momentet emocionale të krijuara nga Kryemadhi, për viktimizim para opinionit, ju kthyen asaj ‘boomerang’ nga një koment i vetëm. “A te vjen turp nga vetja kur shikon femijet e tu qe hane buken qe ti dikujt ja ke vjedhur“. Ky koment i bërë nga një fanse në rrjetet sociale, krahas video së Monikës ka tërhequr vëmendje maksimale, i ndjekur më pas nga një ineraktivitet masiv mes fansave: plot 656 ‘Like’ dhe me qindra komente në mbështetje të qytetares.

“Je shtriga me e madhe e ketij shekulli idjotesia jote per te hedh hi syve shqiptarve eshte e turpshme se si do te justifikosh milhardat qe ke vjedh dhe qe femijet I dergon per studime jasht shtetit”- shkruan dikush tjetër.

Mesa duket Kryemadhi nuk ka arritur ta përcjellë siç duhet mesazhin e asaj përballë audiencës duke i dhuruar vetes revoltën dhe mosbesimin  e opinionit kundrejt retorikës dhe asaj që ajo si politikane përfaqëson. Nga ana tjetër, Presidenti Ilir Meta i ftuar në një tjetër studio televizive, është shprehur se nuk është në dijeni të atyre që e shoqja kishte thënë në lidhje me kërcënimet në Facebook ndaj fëmijëve./Lexo.al/

l.q./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Ilo: 20/01/2019 16:28

  Ou po jetojne ne nje shtepi keta ,apo ja paska dredhur Likja se ai nuk di gje ,nga menyra se sa pin uje kjo ne emisione me duket se ka pire mall te keq kjo zot na ruajt.

  Përgjigju
 • kaco: 19/01/2019 10:41

  Mona vella ti je?!

  Përgjigju
 • LIU NUSHIT: 19/01/2019 09:17

  Habitem kur del Monika dhe shof sallen plot,me keta te LSI,apo dru me pre.

  Përgjigju
 • Meta: 18/01/2019 22:44

  Familja me e shk*****r ne te gjithe globin

  Përgjigju
 • Azilantët Shqiptarë: 18/01/2019 21:25

  O bo bo do iki kjo do kërkoj azil politik se e paskan kërcënuar në fb.

  Përgjigju
 • Xxx: 18/01/2019 21:08

  Bravo qe po' ja komunikoni ketij lloj njeriu.se ajo ska turp por beni ate qe cthon njerzit.

  Përgjigju
 • Tir: 18/01/2019 20:28

  Tuuurp?!!!E ka ngrene me buke heret. Nje pyetje kam: sa e ka blere shtepine be Londer zonja kokelope? Sa rruge ka bere vellai i nje deputeti per te cuar rrobat e tua ne ate shtepi? Sa per gazetaret e dime tashne se jane tigan jo kazan. Jam larg se fo u kisha cuar nga nje shami te fshinin lotet.

  Përgjigju
 • Populli: 18/01/2019 20:14

  Perfundimisht P******A me madhe politikane qe ka pare ndonjehere ky vend;mendon qe opinioni Shqiptar jane te verber,injorante dhe se me nga nje celular qe genjen te rinjte do ginjehen te gjithe populli.Turp moj pacavure idiote dhe hakoma me turp per te verbrit qe mbeshtesin levizjen SIPAS INYERESIT!

  Përgjigju
 • Ben Tironci: 18/01/2019 19:59

  Pse kane turp baxhe...?

  Përgjigju
 • Ncncncnc: 18/01/2019 19:59

  Familje b***llo burri i Monikës nuk dika gjë që i qënka (kërcënuar) familja.. Mjerë Shqipëria për presidentin e saj.

  Përgjigju
 • Tani: 18/01/2019 19:57

  Po pse e shani kot se koti ta zesh dashnore ja hedh fukarallikut

  Përgjigju
  • altin tani: 19/01/2019 11:21

   ti e paske dyst dynjane ti shoku.e shifke goten gjysem plot e jo gjysem bosh po per mendimin tim me mir pa gje se sa me kete......un as me veglen e ndonje tjetri nuk i hypi ksaj. un e kepus e ksaj nuk ja fus

 • Chicago: 18/01/2019 19:57

  Ju e besoni ato qe tha ajo mbreme dhe i ka futur studentet ne ngujim dhe vajzen e ka nisur jashte kur ta merni vesh kjo po behet gati per te ikur do tja digjoni zerin si ai i maqedonis 100% ska tur i vinte keq per ata femijet e LSI qe i ka mesuar pa edukate mos besoni shume ate

  Përgjigju