A u ndikua Rama nga Luizi për këngën e fushatës?!

A u ndikua Rama nga Luizi për këngën e fushatës?!

Edi Rama dhe Luiz Ejlli

Kënga “Vetëm përpara” është kolona zanore që do të shoqërojë Partinë Socialiste në fushatën e saj elektorale, mirëpo kënga ka tërhequr shumë vëmendje dhe është kritikuar, pasi ishte një zgjedhje aspak e zakontë.

Një panel me katër të ftuar kanë folur mbrëmë pikërisht mbi këtë çështje në emisionin “Më Lër Të Flas”.Julian Deda, Renis Gjoka, Kastro Zizo dhe Zafina Hasani diskutuan mbi këngët e të dy partive kryesore në vend dhe dhanë opinionet e tyre.

Julian Deda dhe këngëtari i këngës së fushatës së partisë “Bashkë Fitojmë” Renis Gjoka e kritikuan këngën e Partisë Socialiste.Ndërsa socilaisti me bindje politike Kastro Zizo tha se qëllimi i këngës është të krijohet atmosferë festive dhe të shpërndahet pozitivitet në këto zgjedhje elektorale.

Kënga “Vetëm Përpara”, e cila këndohet nga Petrit Vullkani u kritikua edhe për shkak të zhanrit që këngëtari përfaqëson.Zafina Hasani tha se kënga është zgjedhur në bazë të trendeve të momentit, ndërsa shtoi se është e ngjashme me këngën “Çapaçulja”, e kënduar po ashtu Vullkani kushtuar çiftit të Big Brother Luiz dhe Kiara.

Romeo e pyeti Hasanin nëse fama e Luizit ka ndikuar në përzgjedhjen e këngës së fushatës nga PS, dhe ajo u përgjigj se po.

“Është rryma e momentit. Është si Çapaçulja. Ajo dëgjohet. Po normalisht që ka ndikuar dhe Luizi. Kjo rrymë dëgjohet” tha ajo.

K.T./B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Tiranë, kanosi dhe i kërkoi 200 mijë € ish-deputetit Vladimir Kosta, arrestohet 24 vjeçari

Tiranë, kanosi dhe i kërkoi 200 mijë € ish-deputetit Vladimir Kosta, arrestohet 24 vjeçari