Agron Shehaj: Të jemi të vërtetë, mos zgjedhim interesin personal! Të luftojmë korrupsionin, ndonjë nga oligarkët e qeverisë, na ndihmon dhe ne

 

Me tone kritike ka folur deputeti Agron Shehaj në Kuvendin e Rithemelimit, ku kërkoi që të bëhet opozitë e vërtetë dhe interesi i qytetarëve të jetë mbi atë personal. Duke kërkuar që të luftohet korrupsioni, Shehaj u shpreh se ata që opozita i cilëson si 'oligarkët e qeverisë', të paktën ndonjëri prej tyre ndihmon edhe opozitën.

"Drejt fitores na çon vetëm një shteg, të jemi të vërtetë. Sakrifica që duhet të bëjmë. Duhet të bëjmë një opozitë të vërtetë, duhet që mes interesit personal dhe të qytetarëve, të zgjedhim interesin e tyre, vetëm në këtë mënyrë duhet të dallohemi nga ata që kanë pushtetin dhe e përdorin për interesa personale. Duhet të zgjedhim interesin e qytetarëve, interesin publik, atë të shumicës, sidomos kur ajo bie ndesh me interesin personal. Dëgjoj të flitet për hapje të partisë, por kjo varet nga sa të besueshëm jemi për qytetarët. Njerëzit do kontribuojnë për PD kur të binden se ne po luftojmë për interesin e tyre. Nuk mund të ketë më oligarkë tanët apo të atyre, oligarkë të qeverisë, por ndonjë na ndihmon dhe ne", tha ai.


Lajmi kryesor:

'Rithemelimi' mbledh Kuvendin! Berisha rrëzohet teksa merr fjalën! Braktiset nga shumica e deputetëve të PD! Ndryshime statutore, më 22 maj zgjidhet kryetari i ri i partisë! Shkarkohet Alibeaj


/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që opozita të dalë me një kandidat të përbashkët në zgjedhjet e ardhshme vendore?×

Lajmi i fundit

Kolegji turk u mbyll nga kërkesa e Erdogan? Rama: S’kishte respektuar ligjin! Mua nuk më bën dot presion asnjë, më kanë votuar shqiptarët

Kolegji turk u mbyll nga kërkesa e Erdogan? Rama: S’kishte respektuar ligjin! Mua nuk më bën dot presion asnjë, më kanë votuar shqiptarët