Ahmetaj-PD: Çmimi 29 euro për ton të mbetjeve nuk do të ndryshojë për 30 vite! Qeveria juaj ka bërë 2 përpjekje më të shtrenjta dhe në fund e pastruam ne Tiranën

 

Zv.kryeministri Arben Ahmetaj është shprehur se inceneratori i Tiranës do të marrë deri në përfundim të kontratës 29 euro për ton, teksa solli edhe një shembull se si kjo shifër do të mbetet e pandryshuar deri në 2052. Ai tha se ky çmim pra 29 euro për ton do të mbetet stabël, pavarësisht inflacionit që mund të ndryshojë përgjatë këtyre viteve. Ahmetaj tha se në qeverinë e demokratëve kostot kanë qenë më të shtrenjta.

"Ju e kishit 38 euro çmimin për ton, kur vijmë dhe bëjmë politikë dhe transparent, t'i përmbahemi, në parlament dhe në Facebook, është tjetër gjë. Qeveria juaj ka bërë 2 përpjekje, 2 dyja janë më të shtrenjta se ato që kanë rezultuar nga Autoriteti Kontraktor, 38 euro, këtu është 29 atje 38 euro. E sjell që ta krahasoj, ne e pastruam, ju se pastruat dot", tha Ahmetaj.


Lajmi kryesor:

Dëshmitë në Komision/ Ahmetaj: Inceneratori i Tiranës, koncesion i pastër, s'ka marrë lekë nga buxheti i shtetit! Balluku: Vjedhja 430 mln euro shifër absurde!


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Tre rrugë të tjerë me pagesë, qytetarët tarifë për të kaluar në Milot-Thumanë, Kashar-Lekaj dhe Lekaj-Fier! Ekonomia “pro” kredisë 100 mln euro për Vorë-Hani i Hotit

Tre rrugë të tjerë me pagesë, qytetarët tarifë për të kaluar në Milot-Thumanë, Kashar-Lekaj dhe Lekaj-Fier! Ekonomia “pro” kredisë 100 mln euro për Vorë-Hani i Hotit