VIDEO/Aksident i rëndë në aksin Berat-Dimal/ Makina përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë! Banorët nxjerrin 4 persona nga mjeti

Berat- Një aksident i rëndë është shënuar mbrëmjen e sotme në aksin nacional Berat – Dimal, pranë fshatit Moravë. Një makinë tip Mercedez Benz ka dalë nga rruga dhe pasi ka përfunduar në kanal ka shpërthyer në flakë.

Katër persona që kanë qenë në makinë janë arritur të nxirren jashtë pa lëndime të rënda. Kanë qenë banorët që kanë ndihmuar për të nxjerrë personat nga makina dhe për ti transportuar më pas në spital, mëson gazetarja e Report Tv dhe shqiptarja.com, Mimoza Sinanaj.

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 22.00, ku drejtuesi E.F., 28 vjeç ka humbur kontrollin dhe për pasojë ka rënë në kanalin kullues. Ndërsa në makinë ishin edhe 4 pasagjerët G.S., 22 vjeç, R.D, 22 vjeçe dhe K.D., 19 vjeçe.

Në vendngjarja kanë shkuar forcat e shumta të policisë dhe zjarrfikësit që kanë rrethuar perimetrin dhe po shuajnë flakët e mjetit që ishte me gaz.

S.G/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

I ofruan 5000 euro për një pëllumb, Soni Arapi nuk tundohet nga shifra e kripur: Mbaj 50 në shtëpi, por pasioni nuk blihet me para

I ofruan 5000 euro për një pëllumb, Soni Arapi nuk tundohet nga shifra e kripur: Mbaj 50 në shtëpi, por pasioni nuk blihet me para