Aksident masiv në rrugën e Kombit, disa të plagosur! Përplaset për vdekje edhe drejtuesi i biçikletës në Kurbin

1 i vdekur dhe 3 të plagosur rëndë është bilanci i dy aksidenteve të ndodhura mesditën e së mërkurës në rrugët e Qarkut të Lezhës. Aksidenti i parë ndodhi rreth orës 15:00 në vendin e quajtur “Ura e Presës”, pranë fshatit Adriatik të Kurbinit, ku një automjet përplasi një person i cili po lëvizte me biçiklete.

Goditja ishte e fortë, duke i shkaktuar dëmtime të shumtë drejtuesit të biçikletës shtetasit Anton Curraku 35-vjeç, i cili gjeti vdekjen gjatë transportit për në Spitalin Rajonal të Lezhës.

Ndërkohë drejtuesi i automjetit qe shkaktoi aksidentin u largua nga vendi bashkë me makinën dhe policia po punon për identifikimin dhe kapjen e tij.

Pak minuta më vonë një tjetër aksident ndodhi në rrugën e Kombit segmenti Milot-Rrëshen, pranë Fushe-Milotit. Në këtë aksident u përfshinë një trailer, dy autovetura dhe tre çilkomotorë, ndërsa raportohet për tre persona të plagosur. 2 prej tyre u dërguan për ndihme mjekësore në Spitalin e Lezhës dhe tjetri në Spitalin e Traumës në Tiranë, nga ku mësohet se ndodhen nën kujdesin e bluzave të bardha jashtë rrezikut për jetën.

Drejtuesit e çiklomotorëve janë shtetas të huaj, ndërsa si pasojë e aksidentit është bllokuar për rreth 60 minuta qarkullimi ne rrugën e Kombit, segmenti Milot-Rrëshen.

Nga pamjet e siguruara duken qartë pasojat e aksidentit, ku traileri ka përfunduar i përmbysur në pjesën anësore të karrexhatës.

Policia e cila mbërriti menjëherë në vendin e ngjarjes nisi hetimet për zbardhjen e shkaqeve dhe rrethanave të këtyre aksidenteve.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

U bë bashkëpunëtori i drejtësisë, Artan Tafani tregon kush e vrau Albi Bashaliun në Peqin! U qëllua nga autorë me kapele e maskë COVID-i

U bë bashkëpunëtori i drejtësisë, Artan Tafani tregon kush e vrau Albi Bashaliun në Peqin! U qëllua nga autorë me kapele e maskë COVID-i