Pas Foltores, aksident masiv në Milot-Mamurras, përfshihet edhe makina e eskortës së Berishës! Truproja: Shkak një Mercedes i bardhë që ecte me shpejtësi kundravajtje! 2 të lënduar(VIDEO)

LEZHË- Një makinë e eskortës së Sali Berishës është përfshirë në një aksident rrugor mbrëmjen e sotme në aksin Milot -Mamurras, teksa ktheheshin nga 'Foltorja'.

Report Tv sjell detaje nga aksidenti ku mësohet se një makinë e cila ka dalë nga një karburant është futur kundërvajtje në autostradë duke dalë ballë për ballë me vargun e makinave të eskortës së Sali Berishës. Raportohet se makina ku udhëtonte ish-kryeministri ka mundur të devijojë pa u aksidentuar po kështu kanë mundur të shmangen edhe tre makinat e tjera shoqëruese, ndërsa makina e katërt pavarësisht se ka frenuar nuk ka arritur ta shmangë aksidentin.  Ervis Tusha, truproja i Sali Berishës ka deklaruar se shkak është bërë një makinë me targa të Kosovës që po ecte në kundravajtje dhe me shpejtësi tej normave të lejuara.

"Pas takimit në qytetin e Laçit, rreth orës 19:02, rrugës në kthim në autostradën Milot-Mamurras, në drejtimin tonë vjen një Mercedes i Bardhë 190 me targa të Kosovës, me shpejtësi në kundravajtje", ka treuar ai.

Si pasojë kanë marrë dëmtime të lehta 2 persona, banues në Kosovë

"Në aksin rrugor Milot- Fushë Mamurras, mjeti me drejtues shtetasin A.M., ka goditur mjetin me drejtues shtetasin S.L., e më pas ka goditur mjetin shoqërues të eskortës deputetit S.B. Si pasojë kanë marrë dëmtime të lehta 2 shtetas banues në Kosovë. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes", njofton policia.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:36
U përfshi në aksident pasi po ktheheshin nga 'Foltorja' në Kurbin, vjen reagimi i truprojës së Berishës

1637959090_Screenshot2.jpg

Ervis Tusha, truproja i Sali Berishës ka dhënë detaje lidhur me aksidentit e ndodhur në aktin Milot-Mamurras. Ai  është shprehur se shkak është bërë një makinë me targa të Kosovës që po ecte në kundravajtje dhe me shpejtësi tej normave të lejuara.

"Pas takimit në qytetin e Laçit, rreth orës 19:02, rrugës në kthim në autostradën Milot-Mamurras, në drejtimin tonë vjen një Mercedes i Bardhë 190 me targa të Kosovës, me shpejtësi në kundravajtje. Fale aftësisë të shoferit të makinës së z. Sali Berisha u bë e mundur shmangia e menjëhershme e përplasjes, pasi makina në kundravajtje ishte me shpejtësi tej normave të lejuara, po kështu edhe dy makinat pas makinës së z. Berisha, ndërsa makina e tretë e ndodhur ballë për ballë ka bërë një frenim të forte për ta shmangur ku si pasoje është goditur nga mbrapa nga një mjet rastësor. E gjitha kjo ka ndodhur për shkak të shoferit që po i jepte makinës me shpejtësi në autostrade në korsin  e gabuar. Falë Zotit të gjithë jemi në gjendje të mire shëndetësore, përfshirë doktor Berisha. Ervis Tusha", shkruan ai. 

Ora 21:37
Del VIDEO/ Ja makina e eskortës së Sali Berishës që u përfshi në aksident, dëme të mëdha në pjesën e përparme

Makina e eskortës së Sali Berishës është përfshirë në aksident, teksa Report Tv ka siguruar foto nga makina e dëmtuar. Siç shihet nga pamjet, përplasja ka qenë e fortë, duke bërë marrë dëmtime të mëdha në pjesën e përparme të mjetit.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • DELIRANT KASAP REXHEP BULE LEKA [ KEPI ]: 27/11/2021 14:29

  O tani loqe thar un Rexhepi kam qen kampjon apsolut në mundje e jam nënshtetas Gjerman e mar 3.000 euro rog në muaj kurse ti 100 euro në musj. E dyta mos u mer me të vdekurit se kjo tregon fytyrën tënde se kush je. Un smallkova njeri ti the tju mari ditët wc salhe. E un të thash ti mari tya se ti mallkove një üopull të tër. Un se kam dashur kur largëqoftin wc salhe e shumica e popullit Shwiptar jsn si mua intelektual e kan 13 vjet që se votojn malokun komonist. Ata që e votojn jan njerëz si ty pa shtyll kurizore. Prandaj mos mallko njerzit e mos i mer me të vdekurit o njeri i zi. Ti po je burr më dil përbsll si burr. Falemnderit për mirkuptimin.

  Përgjigju
 • tani 2: 27/11/2021 10:04

  ne pergjigje te bole lekes dhe anit: po a po deklaron ai se do jete ne politike deri 95 vjec nga do i marri ditet per te jetuar si mbret nga populli jone debil, i pabese injorant dhe bythlepires. dmth nga une e nga ju. keshtu mbylleni gojen e mbajeni kalapic mbi shpine he te keqen... futjani edhe ndonje sufllaqe pa qepe kur te keni mundesine

  Përgjigju
 • DELIRANT KASAP REXHEP BULE LEKA [ KEPI ]: 27/11/2021 09:00

  O doktor mortja Zoti po të paralajmëron o wc Shqipris. E sa për ty o tani salheu mart nga ditët e tua e të familjes tënde. Amen.

  Përgjigju
 • NARDI: 27/11/2021 08:41

  EEE po ju keni makian 100 mij euro nuk ju gjen gje ju jo....po populli shkrete qe ka makina 2000 euro e qe rrezikon perdite.....zoti jua cofte ke kalamajt e juaj o politikane hajduta

  Përgjigju
 • Cubel breca: 27/11/2021 07:47

  Do zoti edhe ta niste tek vendi qe shkon me kater veta. Po se gjen gje gjen e keqe,osesic thot populli sbie rrufeja ne hale.

  Përgjigju
 • Ani: 26/11/2021 23:28

  Tani i marret nga ditet tuaja Berisha e jo nga populli.

  Përgjigju
 • Frroku: 26/11/2021 22:53

  Kishim ra qetsi po te kish mare para makinen e non grada…

  Përgjigju
 • dren: 26/11/2021 22:52

  Nuk bie rrufeja ne hale se po te binte do shpetonte ky popull nga komunisti i fundit....

  Përgjigju
 • tani: 26/11/2021 22:44

  rroft sali berisha, marrrte na ditet e juja o popull debil

  Përgjigju
  • Cubi: 27/11/2021 07:50

   Shkoj pas ti debil e ske fytyr te ofendosh popullin,bile mbaje edhe ne shtepi matufin.

 • Likia: 26/11/2021 21:53

  "Nuk ka mundësi,aksidentin e ka inskenuar Rama."

  Përgjigju
 • Aaaa: 26/11/2021 21:42

  Inskenim.....

  Përgjigju
 • Xhixhi: 26/11/2021 21:14

  Nuk bie rrufeja ne hale

  Përgjigju
  • O tej: 26/11/2021 22:19

   Medemek Berisha eshte hale gomerrsh?

 • Boli: 26/11/2021 21:14

  Gjene e keqe nuk kap rrufeja, kap fakirat per buken e gojes…

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Sot Kroaci - Itali, 24 qershori datë e pafat për kombëtaren italiane! Janë eliminuar dy herë nga Botërori

Euro 2024/ Sot Kroaci - Itali, 24 qershori datë e pafat për kombëtaren italiane! Janë eliminuar dy herë nga Botërori