Aksident në Divjakë, mjeti përplaset me motoçikletë, plagoset rëndë 60-vjeçari! Policia ndalon drejtuesin e mjetit

 

Një tjetër aksident është regjistruar në Divjakë ditën e sotme ku një mjet tip ‘Citroen’ ka përplasur një motoçikletë me të cilin udhëtonte Rexhep Çoku 60 vjeç, banues në fshatin Mucias në Divjakë. Si pasojë ka mbetur i plagosur rëndë 60-vjeçari por, ka kaska mbrojtëse i ka shpëtuar jetën duke mos marrë plagë në kokë.

Çoku është transportuar me urgjencë ne spitalin e Lushnjës nga ambulanca e ardhur nga Divjaka. Policia ka ndaluar drejtuesin e mjetit qe shkaktoi aksidentin për të zbardhur rrethanat. Aksidenti i ndodhur sot ne mesditës vjen dy dita pas një tjetri mes mjetesh në këtë aks rrugor. Frekuentimi i lartë i plazhit te Divjakës ka sjellë qarkullim te lartë në jetën aks rrugor ku si pasojë e parametrave jo të duhura të rrugës kanë bërë që të ketë aksidente të shpeshta.


Lajmi kryesor:

Dy aksidente në Divjakë, mjeti me shpejtësi skëterrë del nga rruga dhe bie në kanal, plagoset shoferi 20-vjeçar! Makina përplas motoçikletën, një i plagosur rëndë (VIDEO)


G.MO/LR/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

‘Burgu nuk ka kapacitete transporti për Arbër Paplekajn’, dështon sërish seanca paraprake gjyqësore ndaj vrasësit të Pjerin Xhuvanit

‘Burgu nuk ka kapacitete transporti për Arbër Paplekajn’, dështon sërish seanca paraprake gjyqësore ndaj vrasësit të Pjerin Xhuvanit