Aksidente dhe shezlongë të vendosur pa leje në bregdetin e Tales, policia e Lezhës arreston 2 persona dhe procedon penalisht një tjetër

Foto ilustruese

Teksa puna për parandalimin dhe “goditjen” e paligjshmërisë vijon, policia e Lezhës ka vënë në pranga 2 persona dhe ka proceduar penalisht 1 në Lezhë.

Një 27-vjeçar është dërguar me urgjencë drejt spitalit të traumës në Tiranë, pasi një G.B, 21 vjeç drejtues i automjetit tip "Renault", e ka përplasur atë teksa po ecte në rrugën e plazhit të Tales në Lezhë.

Autori është vënë në pranga nga policia.

Policia e Lezhës ka arrestuar një 61-vjeçar, M.N i cili pasi përplasi 58-vjeçarin S.U i cili po udhëtonte me motoçikletë në aksin rrugor Milot-Thumanë, e ka lënë dhe është larguar nga vendngjarja. 

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lezhë, në vijim të kontrolleve për lirimin e plazheve nga shezlongët e vendosur pa leje, pasi ka konstatuar një subjekt që kishte zaptuar hapësirën publike (plazh), duke vendosur çadra dhe shezlongë pa lejen e autoriteteve përkatëse e ka proceduar atë penalisht.

M.N., 46 vjeç, banues në Kurbin, pasi shërbimet e Policisë konstatuan se në bregdetin e Talës, Lezhë, kishte vendosur çadra dhe shezlongë pa lejen e autoriteteve përkatëse.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lezhë dhe Kurbin, për verime të mëtejshme.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Varianti i ri Omicron dhe dimri, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid?×

Lajmi i fundit

John

Rusia kërkon garanci për moszgjerimin e NATO-s në lindje