Aksidentuan për vdekje 61-vjeçarin në aksin Lezhë-Milot, në pranga dy persona! E përplasën 2 makina në sense të kundërt

Dy persona janë arrestuar nga policia pasi përplasën për vdekje një 61-vjeçar pasditen e djeshme (29 nëntor) në aksin rrugor Lezhë-Milot.

Në pranga kanë rënë dy të rinj, 22-vjeçari me iniciale A.Xh. dhe një 19-vjeçar me iniciale N.M. të dy banues në Lezhë.

Aksidenti u regjistrua në orën 17:30 pasditen e së dielës ku dy të rinjtë po udhëtonin me makinat e tyre tip "Benz " dhe "BMW", në sense të kundërta.

Ata kanë përplasur Gjon Kolën 61-vjeç banues në Lezhë i cili ka ndërruar jetë në moment. Ngjarja ka ndodhur pranë hotelit në pronësi të Kolës.

Aksi Lezhë-Milot mbetet një nga akset më të rrezikshme ku janë regjistruar shumë aksidente me pasojë vdekjen e disa qytetarëve.

Materialet hetimore iu referuan u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme.

E.M./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet