Aktori i njohur tailandez rezulton i prekur me COVID-19: Nuk është shaka, merrni masa!

Matthew Deane Chanthavanij

Një aktor i njohur tailandez ka zbuluar se  ka dalë pozitiv me koronavirusin.

Matthew Deane Chanthavanij bëri njoftimin në llogarinë e tij zyrtare në Instagram.

"Kjo nuk është shaka, për ata që kanë qenë në kontakt të ngushtë me mua ditët e fundit ju lutem merrni masa paraprake. Unë kam virusin Covid-19", ka thënë 41-vjecari  me anë të postimit.

Ministria e Shëndetit Publik në Tajlandë njoftoi sot shtatë raste të reja, duke shënuar gjithsej 82 raste të infektuar.

  • Sondazhi i ditës:

    Vaksinë ose test negativ për të hyrë në Universitete, a ju duket e drejtë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

“Në gjyqin ku unë dhe Pjetër Arbnori u dënuam fillimisht me vdekje, ai më tregoi njeriun që na spiunoi…”/ Historia e panjohur e grupit social-demokrat