Akuzat e Ballës për 'Benz'-in, Basha: Mashtrim, makina është marrë me 'leasing' te një koncesionar në Durrës

Akuzat e Ballës për 'Benz'-in, Basha: Mashtrim, makina është marrë me 'leasing' te një koncesionar në Durrës

Socialisti Taulant Balla pretendon se automjetit luksoz tip "Mercedes Benz" me targa AA 111 EN, me të cilin lëviz Lulzim Basha, i përket firmës që po ndërton "Unazën e Madhe", "Victoria Invest" dhe për këtë publikoi edhe disa dokumente (Lexo këtu). Nga ana tjetër Basha reagoi menjëherë i quajti shpifje akuzat, ndërsa u përgjigj se makina është marrë me qira financiare (Leasing) gjashtë vite më parë te një koncesionar në Durrës. 

Automjeti im prej 6 vjetësh është në leasing nga kompania “Mektrin”, kompani shumë e mirë, meqë më dhe rastin t’i bëj reklamë. Nuk ështe as e ndonjë oligarku, as e ndonje banditi, është e një durrsaku të ndershëm. Pra makina ime është 6 vite me leasing, nga kompania "Mektrin" o mashtrues i çertifikuar.

Lulzim Basha, kryetar i PD


Lajmi kryesor:

PS rrëzon nismën e opozitës, Berisha ultimatum me thirrje patriotike në Kuvend: Vetting në politikë ose rrëmbeni armët!


  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Nga Pëllumb Gjoka, tek Kasandër Noga dhe Gjergj Cukali, ja 51 emrat e plotë të operacionit të SPAK-ut

Nga Pëllumb Gjoka, tek Kasandër Noga dhe Gjergj Cukali, ja 51 emrat e plotë të operacionit të SPAK-ut