POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Ngjarja në Lezhë, replikon sërish Salianji: Xhafaj gënjen, faktet e reja

Pas përgjigjes së Ministrisë së Brendshme për ngjarjen në Lezhë, ka reaguar sërish deputeti i PD, Salianji. Ai thotë se pistoleta nuk është Ecol sikur thotë Ministria e Brendshme por është Bereta, ndërsa shton se duket edhe karikatori. Salianji mbyll reagimin duke thënë se pas këtij reagimi të Ministrisë së Brendshme që sipas tij ‘manipulon faktet jam i detyruar që ti kërkoj policisë të kryejë detyrën ligjore e të thellohet dhe të vere para përgjegjësisë penale edhe Ministrin vete apo këdo që gënjen për fakte lehtësisht të verifikueshme’ përfundon ai.

Reagimi i Ervin Salianjit:
Sot MB e detyruar e konfirmoi ngjarjen e rende kriminale. Do te kishte vend ta mbeshtesnim kete konfirmim nese nuk do te ishte nje skeme per shtremberim te vertetes dhe per mbulim me propogande te ngjarjeve te tmerrshme kriminale.

1. Ne foton qe disponojme nga policia e shtetit pistoleta nuk eshte Ecol sic thote Ministria e Brendshme por eshte Bereta

2. Ne foto duket lehtesisht kariaktori nga ku eshte gjuajtur me fisheke dhe per te cilin qytetaret kane denoncuar

3. Tek raporti i sherbimit te patrulles eshte shenuar qe eshte pistolete tip berreta jo siç deklaron sot MB per pistolete loder.

4. konstatimin e ben patrulla jo shefi i komisariatit.

5. Ne makine ka qene ne timon f.f. Pa patente sepse ishte nen moshe.

Pas ketij reagimi të MB qe manipulon faktet jam i detyruar që ti kërkoj policise të kryeje detyren ligjore e te thellohet dhe të vere para pergjegjesise penale edhe Ministrin vete apo kedo qe genjen per fakte lehtesisht te verifikueshme.

Edhe ne kete rast njesoj siç varrosën dhe manipuluan për vëllain, njesoj sic tentuan te manipulojne ngjarjet e Shkodres bënë edhe sot per ngjarjet kriminale te Lezhes

Pêr interes te publikut dhe per te mbrojtur punonjesit e policise qe kane zgjedhur anen e ligjit dhe jo te krimit policia e shtetit duhet te thellohet ne hetime dhe te ndeshkoje cilindo qe liron bandat e armatosura, qofte ky edhe Ministri pa Veting Fatmir Xhafaj

 


Lajmi kryesor:

Denoncim për shkëmbim zjarri në Lezhë, Salianji: I liroi Fatmir Xhafaj. Ministria e Brendshme: Ja e vërteta


/d.ba./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • Hinglateri: 08/09/2018 21:55

    E kur e thote Salianjhaleja...pjerdh Grida..

    Përgjigju