Akuzat për racizëm ndaj Lukaku-t, Ibra: Jemi të gjithë lojtarë, njëri më i mirë se tjetri

Përveç rezultatit në derbin e Madoninës mes Interit dhe Milanit bëri përshtypje sherri mes Ibrahimovic dhe Lukaku-t, ish-shokë skuadre te Manchester United.

Para se të shkonin në dhomat e zhveshjes lojtarët u përplasën disa herë verbalisht dhe u shtynë. Madje Lukaku i kërkoi që të sqaroheshin jashtë fushës së gjelbër. Për këtë acarim të madh shumëkush aludoi se Ibra e fyeu për shkak të ngjyrës së lëkurës Lukaku-n, por vetë suedezi me një reagim në faqen e tij e hodh poshtë këtë pretendim.

Ibra shkruan: “Në botën e Zlatan nuk ka vend për racizëm. Jemi të gjithë të së njëjtës rracë, jemi të barabartë. Të gjithë jemi lojtarë, dikush më i mirë se tjetri.”


Lajmi kryesor:

Përplasja e 'titanëve', Ibrahimoviç dhe Lukaku, çfarë ndodhi gjatë sherrit të bujshëm! Nuk i lanë gjë pa thënë njëri-tjetrit (VIDEO)


Ne.k.//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PD koalicion me aleatët dhe LSI e vetme/ A ka zgjedhur opozita strategjinë e duhur për 25 prillin?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Meta sulme qeverisë: Degraduat shtetin ligjor dhe shkelët të drejta e njeriut me justifikimin e pandemisë! Më 25 prill vjen pranvera shqiptare