Akuzohet se vrau një polic në vitin '99, izolohet në regjimin '41 bis' Erion Veizi

Akuzohet se vrau një polic në vitin '99, izolohet në regjimin '41 bis' Erion Veizi

Foto ilustruese

Erion Veizi nën akuzë për vrasjen e një polici në vitin 1999 është izoluar në regjimin e posaçëm “41 bis”.

Erion Veizi është arrestuar më 1999 për vrasjen efektivit, Azem Meshini dhe një tjetër personi në Tiranë. Ai u prangos së bashku me tre shtetas të tjerë, Enton Tahiri, Shpëtim Lala dhe Xhevahir Muça.

Vrasja ndodhi më 4 qershor pranë shinave të trenit. Erion Veizi dhe Enton Tahiri akuzoheshin edhe për vrasjen e shtetasit Dardan Gostivari i cili ishte vrarë një ditë para policit.

M.Q./B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë