Akuzohet si e korruptuar nga Katari, ish nënpresidentja e PE mohon çdo gjë: Nuk kam asnjë lidhje me këtë çështje

Akuzohet si e korruptuar nga Katari, ish nënpresidentja e PE mohon çdo gjë: Nuk kam asnjë lidhje me këtë çështje

Eurodeputetja greke Eva Kaili ka mohuar përfshirjen në një skandal të korrupsionit në Parlamentin Europian që përfshin Katarin, vendin mikpritës të Kupës së Botës.

"Eva Kaili deklaron pafajësinë e saj dhe se ajo nuk ka asnjë lidhje me ryshfet nga Katari," tha avokati i saj, Michalis Dimitrakopoulos, për mediat greke.

Ajo është një nga katër të dyshuarit e akuzuar pasi hetuesit belgë gjetën 1.5 milion euro (1.3 milion £) në dy shtëpi dhe një valixhe në Bruksel.

Eurodeputetët votuan me 625 vota pro për ta shkarkuar Eva Kailin nga posti i nënpresidentes së Parlamentit Europian. Pres e parlamentit Roberta Metsola ka folur për "ditë të vështira për demokracinë evropiane".


Lajmi kryesor:

'Qatar Gate', skandal në BE, 1.5 milionë euro ‘cash’ të sekuestruara, dyshohet se janë dhënë si ryshfet nga Katari! Ish-nënpresidentja e PE mohon akuzat


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Real Madridi 'mbret' edhe në Itali, Interi një gol në Champions League! Arsenal dhe United humbasin me përmbysje, fiton Bayern Munich

GOLAT/ Real Madridi 'mbret' edhe në Itali, Interi një gol në Champions League! Arsenal dhe United humbasin me përmbysje, fiton Bayern Munich