Alarm në Spanjë/ Gjenden sërish zarfe të tjera me sy kafshësh drejtuar diplomatëve ukrainas

Alarm në Spanjë/ Gjenden sërish zarfe të tjera me sy kafshësh drejtuar diplomatëve ukrainas

1670248142_jd.PNG

Policia spanjolle sekuestroi në postë edhe tre zarfe të dyshimta drejtuar diplomatëve ukrainas. Kështu, numri i përgjithshëm i kërcënimeve ndaj misioneve diplomatike të Ukrainës jashtë vendit arriti në 21, raportojnë mediat e huaja.

“Policia spanjolle sekuestroi në zyrën postare tre zarfe me sy kafshësh, të cilat besohet se ishin të adresuara në Ambasadën e Ukrainës në Madrid, Konsullatës së Përgjithshme në Barcelonë dhe Konsullatës në Malaga. Hetimi ka nisur. Në total ne kemi tashmë 21 raste të kërcënimeve ndaj ambasadave dhe konsullatave të Ukrainës në 12 vende”, ka postuar në Facebook zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Ukrainës, Oleg Nikolenko.

Në Spanjë, më 2 dhjetor, pako me gjak me sy kafshësh mbërritën në ambasadat në Hungari, Holandë, Poloni, Kroaci, Itali, konsullatat e përgjithshme në Napoli dhe Krakovë dhe konsullata në Brno.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Bie një raketë në Moldavi, pranë kufirit me Ukrainën! Putin viziton urën e Krimesë pas shpërthimit në tetor! Bombardohen dy aeroporte ruse


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Debati për ish-agjentin e FBI, sipas jush kush ka të drejtë?×

Lajmi i fundit

Gafa e Kumbullës i hapi rrugën eliminimit të Romës, në Itali 'kryqëzojnë' shqiptarin

Gafa e Kumbullës i hapi rrugën eliminimit të Romës, në Itali 'kryqëzojnë' shqiptarin