Alarm në zyrat e BBC në Londër, ndërpritet emisioni i mëngjesit: Vëmëndje, shpejt dilni jashtë

Një alarm i rënë ka ndërprerë emisionin e mëngjesit BBC Radio 4.  Prezantuesit më kot përpiqen të vazhdojnë por u detyruan të evakuojnë ndërtesën

Nga fundi i buletinit të lajmeve të orës 7:30 të mëngjesit, ndërsa lexuesi i lajmeve po fliste për një artikull mbi një përkujtimore për një oficer policie, dëgjuesit dëgjuan "vëmendje ju lutem, ju lutemi dilni menjëherë nga ndërtesa, ju lutemi dilni menjëherë nga ndërtesa nga dalja më e afërt".

Prezantuesi Nick Robinson u kthye në transmetim dhe tha: "Ju mund të jeni në gjendje të dëgjoni se kemi një alarm të vogël këtu ... por a duhet të presim derisa dikush të duket paksa në panik?"

Prezantuesja e tij, Martha Kearney, sugjeroi që të "vazhdonin edhe pak" përpara se të binte një alarm me zë të lartë. Ajo shtoi: "Epo, mbase do të jetë mjaft e vështirë të vazhdohet me këtë alarm në sfond."

Robinson prezantoi një raport të pararegjistruar mbi gjyqin e Ghislaine Maxëell ndërsa alarmi vazhdonte në sfond dhe më pas transmetimi i drejtpërdrejtë u ndërpre deri në orën 7:55 të mëngjesit.

Programi u kthye në transmetim rreth 30 minuta më vonë. Robinson postoi në Tëitter një foto të tij dhe Martha Kearney jashtë studios me mbishkrimin: “Emergjenca përfundoi. Tani jemi kthyer në studio.”

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Grupimi Berishës koalicion me LSI për zgjedhjet e 6 marsit. Mendoni se ky vendim do u sjellë:×

Lajmi i fundit

John

Të shtëna me armë zjarri në Tiranë, arrestohet 48-vjeçari! I gjenden 4 pistoleta sportive që përdoren me fishekë manovër