Aleanca Berisha-Meta, Kokalari: 'Non grata' po detyron demokratët të shesin shpirtin te djalli

Aleanca Berisha-Meta, Kokalari: 'Non grata' po detyron demokratët të shesin shpirtin te djalli

Sali Berisha, Evi Kokalari dhe Ilir Meta

Kritikja e Sali Berishës, Evi Kokalari ka bërë sërish akuza ndaj kreut të Foltores dhe kreut të Partisë së Lirisë Ilir Meta për koalicionin "Bashkë Fitojmë". Sipas saj, Bashkimi i foltores me Metën, është i njëjtë sikur të shesësh shpirtin te djalli. 

“Prapë me “Bashkë Fitojmë” ju? Seriozisht, ju nuk kuptoni ç’do baza e ç’duan Shqiptarët. Nejse, baza do bashkohet përpara 2025 po këtë nuk do ta bëj koalicioni juaj me Metën. Foltoristë – ju keni shitur shpirtin tek djalli, ai djall që ju fundosi në 2013 dhe në 14 Maj!

E me që ra fjala, shumë primitive dhe në mikëpritje, i dhatë një buqetë lulesh Berishës, e nuk i dhatë Metës. Pse e ofendoni në këtë farë feje? Ai s’ju ka faj. Fajet i ka Berisha që bën pazare me të në kurrizin tuaj”, deklaron Kokalari.

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Iris: 12/09/2023 02:51

    Foltoristet e shiten shpirtin tek /Djalli/,kurse ti e dhe hua tendin ca kohe,por e morre prape! Pse u terhoqe?

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

Eduard Zaloshnja: Çështja “Himara” mund të ishte zgjidhur qysh më 14 maj…

Eduard Zaloshnja: Çështja “Himara” mund të ishte zgjidhur qysh më 14 maj…