Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit replika ofenduese ndaj qytetarëve në facebook: Zhulsa, idiota komunistë që vini era dhi

Një grup aktivistësh që prezantohen si “Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit” ushtrojnë oponencën e tyre në rrjetet sociale ku u përgjigjen qytetarëve, ndërsa ajo që bie në sy është gjuha skandaloze dhe ofenduese që përdorin në komentet e tyre. Ata kanë një organ zyrtar në Facebook me emrin “Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit – zyrtare”, ndërsa replikat që bëjnë ndaj qytetarëve dhe gjuha e përdorur nuk ka asnjë lidhje me vlerat që mëton të përcjellë teatri.

Më poshtë po përcjellim disa replika ku fjalori nuk ka as pak lidhje me artin dhe kulturën. Kujtojmë, se Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka si drejtues vëllezërit Budina si dhe aktivisten Adriana Kalaja.

I.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se do të zbatohet kodi etik nga ministrat e kabinetit Rama 3?

Komento

Komente

 • simpatiku: 01/08/2021 09:08

  kjo ftyr bytha nuk esht e denje ti laj kembet atyre qe vijne era dhi se esht nje cop injorante qe i ka hy vetja ne qef me gjith ato debilat budina qe komandohen nga shqupi e kur mos ti duhen me do i hudhin ne plehra

  Përgjigju
  • Era: 01/08/2021 10:25

   Pse iu pelqyen vetja ju katunareve ee?! Ik vrit veten me mire,se ne qytet nuk iu pjerdh njeri.

 • armando: 31/07/2021 22:31

  Ia keni fut kot se e dine te gjithe qe ka vetem 1 faqe dhe nuk eshte kjo qe keni nxjerre screenshot, por kjo ketu: https://www.facebook.com/mbroteatrin/

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Karta e bankës ishte sinjali që çoi në gjurmët e biznesmenit Davide Pecorelli, u aktivizua për per herë të parë pas 8 muajsh nga zhdukja