Alibeaj në ‘Real Story’ Opozitë do të thotë të ndahesh nga non grata! Berishizmi më i madh është Rama, ka idhull Berishën e dikurshëm

 

Enklejd Alibeaj i ftuar në Report Tv tha se opozitë do të thotë të ndahedh nga non grata, e ndërsa për Ramën thotë se ka non grata në oborrin e tij. Ai tha se berishizmi më i madh është te Ramë, për të cilin thotë se ka idhull Berishën e dikurshëm.

"Opozitë është të kesh aftësi të distancohesh nga non grata. Rama ka në oborrin e tij tre copë. Duhet të kesh aftësi të bësh një formacion politik që të ketë fytyrën e perëndimit. Të ketë ofertë serioze ndaj publikut, shërbim ndaj publikut. Të gjitha këto Rama i ka zero. Nëse brenda PD-së, ai që ka qenë dhe është një tension i brendshëm, është ai që quhet berishizmi, berishizmi më i madh është Rama. Modeli idhull i Ramës, është Berisha i dikurshëm", tha Alibeaj. 


Lajmi kryesor:

Rikthimi i Bashës, Alibeaj në Report Tv: Nuk është mëkat të rikandidojë! Do futem në garë për kreun e PD-së? Gati të bëj çdo lëvizje që partia të mos përçahet


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i zyrtares së Shëndetësisë, a po e lufton SPAK korrupsionin?×

Lajmi i fundit

Futbollisti shqiptar e feston titullin kampion në Seria A me flamurin e Kosovës

Futbollisti shqiptar e feston titullin kampion në Seria A me flamurin e Kosovës