Alimadhi deklaron votën kundër ndryshimeve në Kod Zgjedhor: Shkel interesat kombëtare (VIDEO)

Deputeti i opozitës së re, Adriatik Alimadhi ka shprehur votën e tij kundër draftit të PS-së, teksa iu ka kërkuar deputetëve të tjerë të mos ta votojnë. Sipas tij, PS-ja u bashkua me opozitën jashtëparlamentare, që ai e quan opozita e rrugës, për të vazhduar të njëjtën politikë që kanë bërë për 30 vite.

"U duk sikur mazhoranca e dha mundësinë për të paraqitur çdo subjekt publik, cdo shoqëri civile amendatimet e tyre. U duk kjo përmbajtje e mazhorancë, por rrodhi ndryshe. U bashkua me opozitën e rrugës, kam një mendim, që ky vend për 30 vjet ka vuajtur për shkak të kësaj sjelle politke, se nuk ka zbatuar Kushtetutën, është shumë e dobishme për ta thënë, por çfarë kërkoi shoqëria shqiptare, kërkuan depolitizimin e KQZ, një sistem të pastër kombëtare, mosfinancimine partive nga buxheti i shtetit dhe asgjë nga këto nuk u zbatua, kjo kapje e sistemit për 30 vjet, do të prodhojë vazhdimësinë e kësaj politike, të bëni të matur e të vetëdijshëm se çdo votoni, PS u bashkua me opozitën ne rrugës. Do ju ftoja si deputet të këtij Kuvendi me kohë të pjesshme, do ju lutesha që të votoni kundër", tha Alimadhi.


Lajmi kryesor:

Kodi Zgjedhor në Kuvend! Hajdari bllokon foltoren, Ruçi: Hera e parë që ndodh nga një zonjë e nderuar! Rama: Po jep shembullin më të keq


B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të vendosen kufizime për personat e pavaksinuar?×

Lajmi i fundit

John

Turqia mund të përmirësojë marrëdhëniet nëse Izraeli ndërmerr hapa për Palestinën