Ambasada e SHBA publikon foto të ekipeve të monitorimit të procesit të votimit: Sot një ditë e rëndësishme për demokracinë në Shqipëri!

Ambasada e SHBA ka publikuar foto nga ekipet që prej mëngjesit të ditës së sotme kanë dalë në terren për të monitoruar procesin e votimit dhe numërimit në vendin tonë.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Ambasada amerikane njofton se ekipet tashmë janë shpërndarë në të gjithë Shqipërinë.

“Sot është një ditë e rëndësishme për demokracinë në Shqipëri! Ne do të jemi duke vëzhguar! Sot është dita juaj!”, shkruan në postim.


Lajmi kryesor:

Ndërkombëtarët po monitorojnë! Kim: Kandidatët të mos supozojnë, por të pranojnë gjykimin e votuesve! Soreca: Do të ndjekim procesin e numërimit, rezultati të pritet me qetësi e durim


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me SHBA-të, sipas jush a duhet ta përjashtojë Basha nga grupi i PD-së Sali Berishën?×

Lajmi i fundit

John

Ylli i futbollit, Michael Ballack humb tragjikisht të birin në moshën 18-vjeçare