Ambasada franceze dhuron 1 mijë maska mbrojtëse për bashkinë e Durrësit

Në kuadër të ndihmës për përballimin e situatës nga COVID-19 ambasada franceze ka dhuruar 1 mijë maska mbrojtëse për punonjësit e bashkisë së Durrësit. Ndihmat janë dhënë nga ambasadorja franceze  në vendin tonë Christina Vasak kryetarit të bashkisë së Durrësit Zhuljen Varfaj. Maskat e dhuruara do të do të shërbejnë për të mbrojtur punonjësit e bashkisë, vullnetarët dhe të gjitha ekipet në terren që punojnë çdo ditë në shërbim të familjeve më në nevojë ashtu edhe në zbatimin rigoroz të masave për parandalimin e përhapjes së COVID-19.

  • Sondazhi i ditës:

    A është e mjaftueshme rritja vjetore e pensioneve prej 5 për qind ashtu siç premtohet në programin e Rama 3?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Masat anti-COVID, Suedia heq Shqipërinë nga lista e ‘vendeve të sigurta’, nga e hëna ndalohen udhëtimet jo esenciale