Andi Zeqiri mbetet jashtë, Zvicra me tre shqiptarë në 'Gjermani 2024'

Andi Zeqiri mbetet jashtë, Zvicra me tre shqiptarë në 'Gjermani 2024'

Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka

Kombëtarja e Zvicrës e drejtuar nga trajneri Murat Yakin, ka publikuar të premten listën zyrtare për Kampionatin Evropian 2024. Helvetët do të kenë punë me Skocinë, Gjermaninë dhe Hungarinë në grup.

Andi Zeqiri është lojtari i fundit që largohet nga kampi zviceran. Ndërkohë, Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri dhe Ardon Jashari janë lojtarët shqiptarë që janë përfshirë në listë.

Sulmuesi 24-vjeçar nga klubi belg KRC Genk do të jetë në gatishmëri nëse një lojtar nuk është i disponueshëm. Yakin ka folur në lidhje me vendimin.

“Andi na e bëri të vështirë vendimin. Së fundmi ai ka performuar shumë mirë. Ditët stërvitore në parakamp treguan se konkurrenca është shumë e fortë edhe në ofensivë, për këtë arsye iu dha përparësi lojtarëve të tjerë”.

Kombëtarja e Zvicrës tashmë do të udhëtojë drejt Gjermanisë me tre portierë, shtatë mbrojtës dhe 16 lojtarë të mesfushës dhe sulmit.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet në Himarë, sekretari i Omonia-s për Report Tv: Rama zgjodhi Tavon se nuk kishte tjetër! Mane: Kandidati PS pikë bashkimi mes minoritetit grek me palës shqiptare

Zgjedhjet në Himarë, sekretari i Omonia-s për Report Tv: Rama zgjodhi Tavon se nuk kishte tjetër! Mane: Kandidati PS pikë bashkimi mes minoritetit grek me palës shqiptare