Anglezët nderojnë trajnerin e tyre, i vendosin metrosë emrin “Southgate”

Metroja që mban emrin e trajnerit të Anglisë, Gareth Southgate

Anglia arriti të merrte vendin e katërt Kupën e Botës “Rusi 2018”. Dhe meritat kryesore ia kanë dhënë trajnerit Gareth Southgate. Kjo është ajo që mendojnë anglezët dhe në nder të trajnerit, një stacion metroje e ka ndryshuar emrin, duke i vendosur emrin e tij. 

“Nuk ishte vendimi im, por jam dakord me të. Nëse ne do të shkonim në finale, mbase do të ishte ndryshe. Por nëse kemi një parade, kjo do të ishtë në një pjesë të qytetit, dhe ne do të përfaqësonim të gjithë shtetin”- u shpreh Gareth Southgate.

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se qeveria po bën grusht shteti për kapjen e Gjykatës Kushtetuese?

Komento