Anketimi i Qeverisë suedeze/ Rama: Pasqyrë mbresëlënëse për opinionin e shqiptarëve për policinë e shtetit

Kryeministri Rama në nisje të fjalës së tij në prezantimin e ministrit të ri në Ministrinë e Brendshme, ka përmendur anketën e fundit të Qeverisë suedeze mbi mendimin e shqiptarëve për Policinë e Shtetit.

"Përpara pak ditësh, qeveria suedeze ka publikuar anketimin e përvitshëm lidhur me policimin në komunitet dhe unë do të dëshiroja shumë që rezultatet e këtij anketimi të jenë edhe hapi i parë i komunikimit të ministrit të ri të Brendshëm në të gjithë trupën e Policisë së Shtetit dhe po ashtu edhe me publikun, pasi bëhet fjalë për një anketim tërësisht të pavarur, të besueshëm dhe shumë domethënës për të pasur një pasqyrë objektive të ecurisë së punës së Policisë së Shtetit.

Bëhet fjalë për një anketim krejtësisht të pavarur dhe shumë të besueshëm dhe shumë domethënës për ecurinë e punës së policisë,. Shumë e rëndësishme posaçërisht në këtë moment një pasqyre besnike e marrëdhënieve mes policisë së shtetit dhe qytetarëve. Janë pyetur qytetarët dhe prej tyre është marrë opinioni mbi perceptimin  tyre për policinë e shtetit dhe për aspekte të ndryshme të punës dhe veprimtarisë së policisë.  Më vjen mirë të nënvizoj se bëhet fjalë për një pasqyrë mbresëlënëse dhe shumë domethënëse edhe sa i përket potencialit të përmirësimit të punës së policisë", tha Rama.

 

 

 


Lajmi kryesor:

Prezantohet ministri i ri i Brendshëm, Bledi Çuçi! Rama: Protestat? Ka nevojë për reflektim! Mbase jemi i vetmi vend ku ka më shumë policë të plagosur se protestues


K.T./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar  

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar