Ankimimi i PD për fletën e votimit, i bashkohet edhe LSI

1617545607_foto.jpg

Ankimimit të PD për fletën e votimit i është bashkuar edhe LSI. 

Përfaqësuesi i PD, Ivi Kaso nga pala paditëse ka thënë se kërkesa e partisë së tij plotëson kriteret për t’u pranuar nga ana e Gjykatës.

Ishte Partia Demokratike e cila ankimoi vendimin në Kolegjin Zgjedhor, pasi KAS rrëzoi kërkesën e PD-së që fleta e votimit të jetë me numra dhe emra, por të renditura në mënyra vertikale dhe jo horizontale.

“Gjykata vendosi të pranojë kërkesën e subjektit politik LSI e cila i bashkohet palës paditëse në këtë proces (PD)”, u tha në mbledhjen e Kolegjit Zgjedhor.


Lajmi kryesor:

Fleta e votimit në 25 prill do të jetë me numra, jo me emra! Kolegji Zgjedhor rrëzon PD, Kaso: Truk nga Rama për të fshehur kandidatët, por s’i shpëton dot humbjes


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të bëhet me detyrim vaksinimi kundër COVID-19?×

Lajmi i fundit

John

Zjarri i 'pabindur' në Karaburun, vijon të ‘përpijë' pyjet, Çako ‘detyrohet’ të braktisë pushimet! Mblidhet Komiteti i Mbrojtjes Civile, nga sot tre helikopterë për shuarjen e flakëve! Peleshi ‘zgjohet’ e kërkon ndihmë: Situatë serioze