Apeli i dha vulën, Berisha mbledh kryesinë e PD! Thërret Këshllin Kombëtar të premten

Apeli i dha vulën, Berisha mbledh kryesinë e PD! Thërret Këshllin Kombëtar të premten

Pasi mori zyrtarisht vulën dhe logon e Partisë Demokratike, Sali Berisha mblodhi kryesinë ndonëse nga arresti shtëpiak ku ndodhet prej 30 dhjetorit.

Anëtarët e kryesisë së PD, u mblodhën në selinë blu ndërsa lideri I tyre iu bashkua mbledhjes përmes platformave online, ku u bëri thirrje demokratëve për bashkim në një front të vetëm opozitar.

Ne mbledhjen e sotme kryesia vendosi të thërrasë edhe Këshillin Kombëtar të Partisë Demokratike, të premten e 28 qershorit, ndërsa në funksion të aksionit opozitar Berisha thirri edhe një protestë kombëtare në 12 korrik.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Azgan Haklaj: Sali Berisha nuk është kryetar i PDSH-së

Azgan Haklaj: Sali Berisha nuk është kryetar i PDSH-së