Aplikacioni ‘Aktivisti’, Berisha: Tregoi që gjyqtarët e prokurorët janë në shërbim të Ramës! I bëj thirrje Zuckerberg e Musk ta bllokojnë

 

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur mbi aplikacionin e PS ‘Aktivisti’. Berisha thotë se përmes tij terrorizon punonjësit e administratës, ndërsa tha se lista e publikuar tregoi që prokurorët e gjyqtarët janë në shërbim të Ramës. Berisha i bëri thirrje themeluesit të Facebook dhe Mark Zuckerberg dhe pronarit të tëitter që të bllokojnë aplikacionin.

“Aplikacioni i terrorizmit digjital. Që të mbash një aplikacion të tillë në media sociale është akt i terrorizmit digjital. I bëj thirrje Musk dhe Zuckerberg të bllokojë këtë aplikacion, të shkëpusë çdo lloj lidhje. Aplikacion që terrorizon një ushtri i të tërë punonjës. Me dhjetëra gjykatës e prokurorë të partisë, s’kanë punë me drejtësinë por partinë”, tha Berisha.


Lajmi kryesor:

'Aktiv1st' bëhet ‘mollë sherri’! Rama: Padi kush ka nxjerrë të dhënat e aktivistëve, lista e manipuluar! Opozita: Skandal! Pjesë prokurorë e gjyqtarë! Si funksionon aplikacioni


SI.E./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Ylli Pata: PS, nga Nano të Rama, si u kthye në 'përbindësh' elektoral

Ylli Pata: PS, nga Nano të Rama, si u kthye në 'përbindësh' elektoral