Arabia Saudite 'toka e premtuar', Sergio Ramos bashkohet me Ronaldo-n dhe Benzema-në

Arabia Saudite 'toka e premtuar', Sergio Ramos bashkohet me Ronaldo-n dhe Benzema-në

Ronaldo dhe Ramos

Sergio Ramos mund të ndjekë hapat e Karim Benzema-së dhe Cristiano Ronaldo-s dhe të zhvendoset në Arabinë Saudite, ndërsa Al-Ahli përgatit një ofertë prej 20 milionë dollarësh në sezon për të.

Sipas Mundo Deportivo , Al-Ahli dëshiron ta marrë mbrojtësin në ekip dhe po përgatit një ofertë prej 20 milion dollarësh. Shuma e përmendur është shumë larg asaj që fitojnë Ronaldo dhe Benzema me Al-Nassr dhe Al-Ittihad.

Më herët në shkurt, Marca raportoi se Al-Nassr po përpiqej të siguronte Ramos për ta ribashkuar atë me Ronaldon. Thashethemet e merkatos u shuan pasi mbrojtësi ishte ende një lojtar i PSG-së dhe ishte ende duke ndjekur ëndrrën e tij për Ligën e Kampionëve. Tanimë që ai është i lirë, kalimi në Arabinë Saudite nuk do jetë një problem.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas