Arben Ahmetaj ka kaluar vdekje klinike? Përgjigja në Komisionin Hetimor që la shumë dyshime

Zv.kryeministri Arben Ahmetaj pyetjes nëse ka pasur një incident jashtë shtetit me një prej të shpallurve në kërkim, Mirel Mërtiri, ka zgjedhur t'i përgjigjet me një përgjigje e cila ka lënë dyshime. Kjo pasi ai përmendi "vdekje klinike, koma', duke lënë të nënkuptuar se mund të ketë pasur një moment të vështirë në aspektin e shëndetit.

Belind Këlliçi: A është e vërtetë lajmi që keni pasur një rast të një incidenti në një shtet të huaj me Mirel Mërtirin.
Arben Ahmetaj: Të hysh në vdekjet e mia klinike, në komat dhe ringjalljet. Ju e kuptoni që nuk ka të bëjë me situatën tuaj shëndetësore, e rëndësishme për këtë Komision, sot që ne flasim është diskutuar se si ka mundësi që qeveria bën pagesa ndërkohë që 3 veta janë në kërkim. Ky moment shërbën për të sqaruar një detaj interesat, unë kam të drejtën të prezumojë dhe të ngre pikëpyetje që ministri i financave ka këtë afrimitet e një person që është pas këtyre kontratave, prandaj pyes. Është personale, jeni jashtë objektit dhe nuk kam ,lidhje gjaku, lidhje biznesi, nuk kam qenë ortak.
Jorida Tabaku: Lidhje shoqërore?
Arben Ahmetaj: Ma jepni definicionin e lidhjes shoqërore se do dalim shok këtu të gjithë


Lajmi kryesor:

Dëshmitë në Komision/ Ahmetaj: Inceneratori i Tiranës, koncesion i pastër, s'ka marrë lekë nga buxheti i shtetit! Balluku: Vjedhja 430 mln euro shifër absurde!


B.K.//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë