Fotoreporteri i EPA, Armando Babani nga Kaliningradi për “Botërori +”: Këtu është festë gjithë ditën!

Fotoreporteri i EPA, Armando Babani nga Kaliningradi për “Botërori +”: Këtu është festë gjithë ditën!

Armando Babani në lidhje drejtpërdrejt në emisionin Botërori +

Në ditën e sotme në emisionin “Botërori +”, në Report Tv, pati një lidhje me skype nga Rusia, pikërisht nga qyteti i Kaliningradit. Fotoreporteri shqiptar Armando Babani, i akredituar për agjencinë EPA, ka treguar emocionet që vijnë nga Kupa e Botës…

Këtu gjatë gjithë ditës është festë. Para ndeshjeve, tifozëritë e dyja skuadrave që luajnë dalin në shesh dhe festojnë sipas mënyrave të tyre. Por edhe kur mbaron ndeshja, tifozët e skuadrës fituese festojnë deri vonë, për të vijuar sërish të nesërmen.

Isha prezent edhe në ndeshjen Serbi-Zvicër. Po ju them që gjatë gjithë ndeshjes tifozët serbë kanë sharë në kor futbollistët shqiptarë dhe ndoshta prandaj Xhaka e Shaqiri festuan ashtu, pasi u provokuan gjatë gjithë takimit.Armando Babani.

(Fotoreporteri Armando Babani)

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Certifikohen 55 udhërrëfyes të rinj, Kumbaro: Një armatë e re profesionesh në tregun e turizmit

Certifikohen 55 udhërrëfyes të rinj, Kumbaro: Një armatë e re profesionesh në tregun e turizmit