Arrestimet te ‘Financa’, kush ishte ish-kryebashkiaku i Tiranës që iu vodh toka nga Ilir Thana

Arrestimet te ‘Financa’, kush ishte ish-kryebashkiaku i Tiranës që iu vodh toka nga Ilir Thana

1673537480_finalprojekt.00151920.Still004.jpg

Report Tv ka mësuar se pronari i vërtetë i magazinës që ia ka marrë Ilir Thana, ka qenë Servet Libohova. Ky i  fundit nuk është një emër i zakonshëm. Kjo sepse ai ka qenë kryebashkiak i Tiranës në vitin 1915-1916. E ndërsa nga një kërkim në Agjencinë Kombëtare të Planifikimit të Territorit rezulton se trashëgimtarë janë të tij janë Asaf, Enver, Insan Libohova. 


Lajmi kryesor:

Arrestimet te 'Financa', Report Tv zbardh dosjen! Ilir Thana tërhiqte çdo ditë deri në 1 mln lekë nga llogaria e motrës! E shiti ndërtesën në 2005-n pa qenë pronar


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Veliaj ironizon Këlliçin dhe kujton premtimet e Bashës: Tirana s'ka parë hajër as nga tramet imagjinarë, as nga këto historitë e shportave falas në fushatë

Veliaj ironizon Këlliçin dhe kujton premtimet e Bashës: Tirana s'ka parë hajër as nga tramet imagjinarë, as nga këto historitë e shportave falas në fushatë