Arrestohet “skifteri” në Durrës 
kreu më shumë se 50 grabitje

Arrestohet “skifteri” në Durrës <br />kreu më shumë se 50 grabitje
DURRËS-Feruz Korra është 20-vjeçari nga Durrësit i cili ishte kthyer në tmerrin e qytetarëve bregdetarë. Prej kohësh ai kryente grabitje të ndryshme në banesa, ku merrte para dhe sende me vlerë.

Brenda një muaji Feruz Korra kishte kryer 5 grabitje, të dokumentuara tashmë nga Policia e Durrësit e cila e ka arrestuar të riun.Të gjitha grabitjet kanë ndodhur në zona të ndryshme të qytetit bregdetar.

Pavarësisht se ka dokumentuar vetëm 5 grabitje, Policia dyshon se 20-vjeçari është autori i më shumë se 50 grabitjeve në Durrës. Grabitjet e tij kishin për qëllim paratë, florinjtë, por edhe orenditë shtëpiake apo matësit e energjisë elektrike.

Ai i krynte grabitjet gjatë natës, por edhe gjatë ditës. Ai ruante banesat se kush jetonte në të dhe më pas planifikonte grabitjen. Gjithashtu Feruz Korra bënte shpesh edhe grabitje në lokale, ku merret lekët e xhiros.

I riu do akzuohet për vjedhje dhe sipas Policisë së Durrësit ai është dënuar më parë për të njejtën vepër penale.

Redaksia Online
XH.K/Shqitarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj