Arrestohet në Tiranë biznesmeni 'mik' i Bashës, si iu zbulua trafiku i 130 kg kanabis (FOTO)

Droga e kapur në Portin e Durrësit dhe Arben Xibri

Droga e kapur në Portin e Durrësit dhe Arben Xibri

Pas dy viteve në arrati, Policia e Tiranës ka vënë në pranga 53-vjeçarin Arben Xibri, i cili është i akuzuar për trafikun e 130 kg kanabisi. Xibri është dënuar në mungesë nga Gjykata e Tiranës me 8 vite burg për veprën penale “Trafikim i narkotikëve i kryer në bashkëpunim i mbetur në tentativë”.

Rasti i trafikut të drogës u parandalua nga policia në vitin 2016, kur efektivët e Antidrogës në portin e Durrësit ndaluan automjetin që do të trafikohej drejt Italisë dhe brenda të cilit ndodhej sasia e lëndës narkotike. Në atë kohë u arrestua shoferi Edmond Xhaja 48-vjeç.

VIDEO e Shtatorit 2016 kur policia sekuestron drogën në Portin e Durrësit

Por organizator i këtij trafiku dyshohet të jetë Arben Xibri, biznesmen, një person i afërt me kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha sic shihet edhe nga një foto e tij në Facebook.

G.M.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Shqiptari: 18/02/2019 13:48

  Po jo mor ska mundesi kjo eshte photoshop "ne nuk jemi koka e krimit". Koka e krimit eshte Edi Rama......cit. Basha. Problemi nuk eshte politika por jan ata 100 dele qe dolen te shtunen per te mposhtur qeverin.....Ah e mjera shqiperi.

  Përgjigju
 • [email protected]: 18/02/2019 13:01

  fytyra e PD-se

  Përgjigju
  • Loku: 18/02/2019 13:51

   Mos more. A do naj foto mo te rond.

 • Sondazhi i ditës:

  Kë mendoni se do të favorizojë votimi i emigrantëve në zgjedhjet e ardhshme?×

Lajmi i fundit

John

Teksas/ Të shtëna me armë, 15 të vdekur, 14 nxënës dhe një mësues në një shkollë fillore