Arritje e jashtëzakonshme, Thomas Muller 'ulet në të njëjtën tryezë' me Cristiano Ronaldon dhe Iker Casillas

Arritje e jashtëzakonshme, Thomas Muller 'ulet në të njëjtën tryezë' me Cristiano Ronaldon dhe Iker Casillas

Thomas Muller

Cristiano Ronaldo dhe Iker Casillas deri tani ishin të vetmit futbollistë që kishin shënuar të paktën 100 fitore në Ligën e Kampionëve, ndërsa mbrëmë Bayern Munich regjistroi një tjetër fitore në kompeticionin më elitar të botës, kur mposhti në shtëpi Manchester United me rezultat 4-3.

Kjo ishte fitorja numër 100 për Thomas Mullerin në Champions. Muller do të hyjë në histori si një nga futbollistët më të mëdhenj gjermanë të të gjitha kohërave. Ai u bë kampion bote me Gjermaninë dhe me fanellën e Bayernit fitoi vazhdimisht të gjithë trofetë më të mëdhenj në nivelin më të lartë të futbollin për klube.

Ai fitoi Bundesligën dymbëdhjetë herë. Përveç kësaj, ai është në mesin e 10 golashënuesve më të mirë në Champions League dhe gjithashtu në mesin e 10 asistuesve më të mirë. Thomas Muller është gjithashtu në mesin e 10 golashënuesve dhe asistuesve më të mirë në Kampionatin Botëror dhe mban rekordin për numrin e asistimeve në Bundesligë.

Në total, ai ka bërë 759 paraqitje për Bayernin në të gjitha garat dhe ka shënuar 277 gola dhe 262 asistime.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: Nevoja për një standard hetimi për nëpunësit e zakonshëm të shtetit

Mero Baze: Nevoja për një standard hetimi për nëpunësit e zakonshëm të shtetit