GOLAT/ Arsenal tri pikë kërcënuese për kreun, Luton 'poker' Brightonit! Newcastle turpëron Villan në Premier League

Premier League në Angli është në javën e 22-të, sfidat e së cilës janë lënë për në mesjavë. Të martën te tri pikët dolën Arsenali, Lutoni, Crystal Palace dhe Newcastle.

Në "City Ground", Nottinghami vendas humbi 1-2 me Arsenalin, duke mos pasur shpresë për pikë, paçka se shkurtoi shifrat në fund. Dueli u zhbllokua në pjesën e dytë, me Gabriel Jesus që shënoi në minutën e 65-të. Saka sërish për Arsenalin dërgoi shifrat në 0-2, para se Auoniyi të shkurtonte në fundin e ndeshjes. Me 46 pikë Arsenali qëndon pas Liverpoolit kryesues, duke e kërcënuar për vendin e parë.

Surpriza e ndeshjeve padyshim ishte fitorja 4-0 e Luton ndaj Brighton. Adebayo me tripletë dhe Ogbene shënuan golat për vendasit. Nga ana tjetër, Aston Villa humbi në Birmingham 1-3 nga Newcastle. Ndërkohë që sot do luhen tre sfidat e radhës.

×

Shpërthimi në banesën e gjyqtarit të Gjykatës së Shkodrës, reagon KLGJ: Dënojmë këtë akt kriminal, të zbardhet ngjarja