‘As fabrika e parave të LSI s’arrin ta përmbysë rezultatin e zgjedhjeve’, Kryemadhi i përgjigjet Ramës: Durim, Edi! Nesër ta shpjegoj ‘gjerë e gjatë’

Monika Kryemadhi

"Nuk ka shans që të përmbyset rezultati i një procesi elektoral kombëtar duke blerë. Nuk ka shans! As fabrika e parave të LSI nuk arrin që të përmbysë rezultatin kombëtar. Është fabrikë që ka punuar me eficense të plotë në raste të caktuara. S’ka shanse".

Kjo e deklaratë e bërë nga kryeministri Edi Rama gjatë konferencës "Ekonomia në fokus",  ku tha as fabrika e parave të LSI nuk arrin që të përmbysë rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit, ka ngjalluar reagimin e menjëhershëm të kryetares së LSI Monika Kryemadhi.

Kjo e fundit me anë të një postimi në rrjete sociale i i ka kërkuar Ramës të presë deri nesër, pasi shton se do t’ia shpjegojë gjerë e gjatë “fabrikën e parave”.

"Durim, Edi! Nesër ta shpjegoj "gjerë e gjatë" fabrikën e parave. Durim deri nesër...!"

Nga kjo konferencë kryeministri ka komentuar dhe marrëveshjen e një dite më parë mes PD-LSI, për të cilën ka thënë është pjesë e planit të presidentit Ilir Meta dhe ish- kryeministrit Sali Berisha për të marrë pushtetin që të shkatërrojnë Reformën në Drejtësi ose siç theksoi ai për “kokën e Bashës”.

Kjo përgjigje e tij vjen për faktin se marrëveshja është nënshkruar para zgjedhjeve ndërkohë që LSI dhe PS garojnë me lista të ndara në zgjedhje.

Be.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A do të shkoni të votoni në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit?

Komento

Komente

 • Rexhep KASAP BULE LEKA: 02/03/2021 20:10

  O monika buçja nuk besoi që ka Shqiptar që të jep vot ty moj palaço injorante. Përgjigjen se kush është populli Shqiptar do ta marësh në 25 prill o monika vill.

  Përgjigju
 • Mire fare: 02/03/2021 20:07

  Gjere e gjate e thelle do ta shpjegoj edhe ai.

  Përgjigju
 • Haso: 02/03/2021 19:56

  Cne LSI fabrike parash? Edhe ca qe kishte ia perlau PS me Lipivanin, Rehovicen, Nacon e me radhe. Kur do postoje ndonje foto me Lazet Durrsit apo e ka lene per ne prill....

  Përgjigju
 • Cubel breca: 02/03/2021 18:07

  Nuk di a pret ti tja meresh njeher cubit gerneten,se me sa duket prandaj ste pritet ta tunesh dybekun se e ke zanat.

  Përgjigju
 • tosi: 02/03/2021 17:34

  A ka fytyre kjo llapaqene e neveritur te vije ne pushtet. Kurre , ne gropen e zeze te politikes me 25 prill gruaja me e urryer e planetit me kryqe te thyera si nje plake 75 vjecare lyer me krem

  Përgjigju
 • Like: 02/03/2021 17:09

  Doli perseri kjo injorante surrat kali te japi mend qe nuk ka per vete

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Tre Bashë, një Ramë