ASD, marrëveshje me homologët zviceranë dhe kosovarë

Agjencia e Sigurimit të Depozitave (ASD) nënshkroi këtë javë një marrëveshje bashkëpunimi me institucionet homologe të Zvicrës dhe Kosovës.

Në një njoftim për shtyp të publikuar dje në faqen zyrtare te ASD-së, bëhet e ditur se për palën shqiptare, marrëveshja u nënshkrua nga Drejtori i Përgjithshëm i Agjencisë, Genci Mamani.

Siaps njoftimit, ai theksoi se kjo marrëveshje është një hap i rëndësishëm në përpjekjet e vazhdueshme të Agjencisë me qëllim rritjen e bashkëpunimit me institucione homologe të sigurimit të depozitave.


Redaksia Online
(F.T/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)