Ashpërsohet masa/ Apeli i GJKKO rikthen në arrest shtëpie gjyqtaren Mimoza Margjeka

Ashpërsohet masa/ Apeli i GJKKO rikthen në arrest shtëpie gjyqtaren Mimoza Margjeka

Gjyqtarja Mimoza Margjeka

Gjykata e Posaçme e Apelit ashpërson masën për gjyqtaren Mimoza Margjeka, duke e rikthyer në "arrest shtëpie".

Margjekës e cila është e akuzuar për korrupsion, i rikthehet masa "arrest shtepie", ndërsa më parë për të ishte dhënë masa detyrim paraqitje.

Ne arrest shtëpie është lënë edhe bashkeshorti i saj Arben Cara, që ka luajtur rolin e sekserit apo marrësit të parave si dhe dy të rinjtë Nejton Bali dhe Klaudjo Zhilla. 

Gjyqtarja Margjeka akuzohet për korrupsion dhe për marrjen e një rryshfeti 6 mijë euro për të liruar një të arrestuar për trafik klandestinësh. Bëhet fjalë për Orion Balin i cili u lirua nga qelia kundrejt “garancisë pasurore”. Orion Bali për të cilin gjykata e Pogradecit kishte caktuar arrest me burg, apeli i Korçës me vendimin e Margjekës e ka lënë në liri kundrejt garancisë pasurore prej 500 000 lekësh. Nejton Bali rezulton se është i afërmi i personit që iu ndryshua masa e sigurisë përkatësisht Orion Bali.

Së bashku me Margjekën në atë kohë SPAK mori nën hetim edhe bashkëshortin e gjyqtares, Arben Cara, avokatin e Balit, Skënder Demiraj, vëllanë e të pandehurit Nejton Balin dhe sekserin Klaudjo Zhilla.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Vrasja e policit në veri, Kurti: Grupi i armatosur nuk është vetëm brenda në manastir, janë edhe rrotull shtëpive në Zveçan

Vrasja e policit në veri, Kurti: Grupi i armatosur nuk është vetëm brenda në manastir, janë edhe rrotull shtëpive në Zveçan