'Asllani shumë i fortë', Sylvinho: S'e këshilloj të largohet nga Interi

'Asllani shumë i fortë', Sylvinho: S'e këshilloj të largohet nga Interi

Kristjan Asllani

Trajneri i Kombëtares, Sylvinho ka këshilluar Kristjan Asllanin që mos largohet nga Interi. Në një intervistë për mediet në Itali, braziliani ka thënë se mesfushori është shumë i fortë dhe duhet t'i besohet më shumë.

"Nuk do ta këshilloja kurrë Asllanin që të largohej nga Inter për të kaluar në një tjetër skuadër ku do të kishte më shumë minuta. Mua më intereson se si paraqitet ai në kombëtare dhe me ne ka treguar se është një lojtar shumë i fortë", u shpreh Sylvinho për cronachedispogliatoio.it.

22-vjeçari nga Elbasani për të dytin sezon është pjesë e Interit, me zikaltërit që e blenë për 14 milionë euro nga Empoli. Minutat e pakta bënë që gjatë verës ai të shihte mundësinë e huazimit, teksa në fund ndenji në ekip.

Këtë sezon me Interin Kristjani ka luajtur 12 ndeshje të shpërndara në Champions League dhe në Serie A, për 285 minuta në total.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Hodhën molotovë e flakadanë drejt kryeministrisë, detyrim paraqitjeje për 4 protestuesit e Rithemelimit

Hodhën molotovë e flakadanë drejt kryeministrisë, detyrim paraqitjeje për 4 protestuesit e Rithemelimit