Asnjë humbje jete dhe 93 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit! 19 pacientë në spital, 3 në gjendje të rëndë

Asnjë humbje jete dhe 93 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit! 19 pacientë në spital, 3 në gjendje të rëndë

Spitali Covid

Asnjë humbje jete nuk është regjistruar nga COVID-19 në 24 orët e fundit në vendin tonë, ndërsa 93 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me virusin.

Në spital aktualisht ndodhen 19 pacientë, prej të cilëve vetëm 5 prej tyre janë në gjendje të rënduar shëndetësore.

Në 24 orët e fundit, 93 qytetarët e infektuar janë identifikuar në këto bashki:

26 në Tiranë, 13 në Sarandë, nga 5 qytetarë në Shkodër, Durrës, Lushnje, 4 në Gjirokastër, nga 3 qytetarë në Pukë, Krujë, Divjakë, Himarë, Berat, nga 2 qytetarë në Elbasan, Korçë, Kukës, nga 1 qytetar në Tropojë, Lezhë, Kamëz, Dibër, Fier, Mallakastër, Vlorë, Selenicë, Delvinë, Libohovë, Përmet, Tepelenë, Maliq, Gramsh.

461 pacientë janë aktivë me koronavirus në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 19 pacientë, nga të cilët 3 janë në gjendje më të rënduar.

Janë shëruar 51 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 269,307 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (24 Mars 2022)

Raste të reja ditore           93

Të shëruar në 24 orë        51

Të shtruar në spitale         19

Humbje jete në 24 orë       0

Testime ditore                   1078

 

Testime totale               1,770,982

Raste pozitive                   273,257

Raste të shëruara               269,307

Raste Aktive                             461

Humbje jete                           3,489

 

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

 

Tiranë              204

Fier                  73

Vlorë                65

Elbasan           22

Gjirokastër      19

Shkodër           15

Kukës              14

Durrës             14

Korçë              13

Berat               9

Dibër                 7

Lezhë                6

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë një Paketë të dytë të Rezistencës Sociale?×

Lajmi i fundit

John

Mero Baze: Përpjekje për të imituar 'bezen e kuqe të 21 janarit', për protestën e 7 korrikut