Aston Villa 'troket' sërish për Ernest Muçin, Besiktas i vendos çmimin sulmuesit kuqezi

Aston Villa 'troket' sërish për Ernest Muçin, Besiktas i vendos çmimin sulmuesit kuqezi

Ernest Muçi

Aston Villa është paraqitur sërish me një ofertë konkrete për Ernest Muçin, sulmuesin e Kombëtares që luan për Besiktas. Mediet në Turqi bëjnë me dije se klubi nga Birmingham është i gatshëm të ofrojë deri në 15 milionë euro për të marrë shërbimet e 23-vjeçarit të sulmit që nga vera e këtij viti.

Te Villa i kanë 'treguar derën' Zaniolos dhe shohin te Muçi lojtarin ideal për golat e munguar. Te Besiktas nuk janë bindur nga oferta dhe shuma që kërkojnë për Muçin duhet të jetë 20 milionë euro.

Sulmuesi shqiptar u bashkuar me skuadrën turke në shkurt të këtij viti për 8 milionë euro nga Legia e Varshavës. Ai ka kontratë deri në vitin 2027 me Besiktas, ekip për të cilin ka shënuar katër gola në 12 paraqitje.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Fatos Tarifa: Gomëdjegësit opozitarë

Fatos Tarifa: Gomëdjegësit opozitarë