Atalanta fitore te vyer për ‘Championsin’, parakalon Interin në renditje

Atalanta dhe me ndihmën e Gjimshitin ka marrë një fitore shumë të vyer në luftën për të siguruar një vend në “Champions League” sezonin e ardhshëm. Në javën e 36 të “Seria A” skuadra zikaltër ka mposhtur 2-1 Genoa-n në “Stadio Atleti Azzurri” të Bergamos.

Fillimisht ishte Barroë në pjesën e dytë që zhbllokoi shifrat, ndërsa pas tij gjeti rrugën e rrjetës edhe Castagne, i cili u asituar nga mbrojtësi shqiptar Berat Gjimshiti. 1 minutë para përfundimit të kohës së rregullt Genoa shkurtoi diferencat, por koha e mbetur në dispozicion ishte e pakët për të dalë me pikë nga kjo transfertë. Me këtë fitore Atalanta ngjitet në vendin e tretë me 65 pikë, 2 më shumë se Interi i cili ka një ndeshje më shumë për të zhvilluar.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të kthehet dënimi me vdekje në Shqipëri?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Ekzekutimi i dy vëllezërve në Krujë/Identifikohet autori! Kontrolle me dron për kapjen e tij...gjendet makina e braktisur