Atentatori i Hasanbelliut në Bruksel? Aleksandër Noga dyshohet për të paktën 5 vrasje

Atentatori i Hasanbelliut në Bruksel? Aleksandër Noga dyshohet për të paktën 5 vrasje

1655106899_imago0084635232w.jpg

Më 19 gusht të vitit 2000 Kasandër Noga hyri në Sanatorium në Tiranë dhe kreu atë që u quajt masakra e ‘Reanimacionit’ duke vrarë Aqif Hasanbelliun (babai i vellezërve Hasanbelliu) dhe Dritan Hajdinin, shoku i Geronit. Ai u ka hequr serumin nga krahu dhe me breshëri automatiku i ka lënë të vdekur në vend. Por kjo nuk është e vetmja ngjarje që akuzohet Kasandro Noga. Ai dyshohet për 5 vrasje dhe disa plagosje. Mes këtyre krimeve është dhe akuza për vrasjen e Astrit Shperdhejas në 25 gusht të 2001, ndërkohë që gjyqi u bë në Belgjikë në 2005. Po ashtu ai është dënuar edhe për vrasjen në vitin 1999 në Patos, të Kastrito Gropa dhe Edison Meminajt. Pavarësisht këtyre krimeve të rënda, autori arriti që të ishte i lirë.


Lajmi kryesor:

‘Ishte tullac dhe trupmadh’, flasin dëshmitarët e atentatit ndaj Erion Hasanbellit në Belgjikë! U qëllua me 6 plumba pas shpine para një hoteli


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

‘Ciceron’/ Aktivitetet e kulturës që mund të ndiqni sot

‘Ciceron’/ Aktivitetet e kulturës që mund të ndiqni sot