Aurel Voda kërkon falje pasi lëshoi gojën: Kam qenë mbrojtësi i taksapaguesve shqiptar

Aurel Voda kërkon falje pasi lëshoi gojën: Kam qenë mbrojtësi i taksapaguesve shqiptar


Pasi u shkarkua nga detyra e drejtorit të Shërbimit Parësor Spitalor, Aurel Voda, i cili është burri i zv/ ministres së Brendshme Rovena Voda, ka ardhur edhe një reagim nga ana e tij.

Po në rrjetet sociale, Aurel Voda ka kërkuar falje publike për të gjithë qytetarët si dhe ka thënë se ka në FSDKSH që nga tetori i 2013 dhe sot ka mbushur plotë 6 vjet në këtë detyrë. Sipas Aurel Vodës, ai ka qenë mbrojtësi më i mirë i parave të taksapaguesve shqiptarë.

Në fund Voda shton se u kërkon falje edhe familjarëve të tij duke thënë se pavarësisht gjithçkaje treni nuk do të ndalet për një person.

Reagimi i plotë i Vodës:

JU KERKOJ FALJE PUBLIKE të gjithë qytetarëve, që me të drejtë janë prekur nga fjalët e mia jashtë etikës qytetare.
Me këtë rast dua ti sqaroj se kam në FSDKSH që nga tetori i 2013 dhe sot mbusha plot 6 vjet. Kam qenë mbrojtësi më i mirë i parave të taksapaguesve shqiptar. Me giithë tallazet që ka kaluar ky institucion unë nuk jam penalizuar asnjëherë as nga Auditi i Brendshëm, as nga KLSH.
Kam në pronësi 1/4 e një pallati 80 m2 në Durrës, por jam i lumtur se kam një familje të shkëlqyer prej 7 anëtarësh, dy prindrit, tre fëmijët dhe unë e bashkëshortja.
Iu kërkoj falje edhe atyre.
Gjithsesi treni nuk mund të ndalojë për asnjë person, kushdoqoftë ai.


Lajmi kryesor:

Manastirliu shkarkon burrin e zv/ ministres! Aurel Voda kërkon falje pasi lëshoi gojën: Kam qenë mbrojtësi i taksapaguesve shqiptar


  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Presidenti Biden tërhiqet nga gara: Çfarë ndodh tani?

Presidenti Biden tërhiqet nga gara: Çfarë ndodh tani?