Autoritetet shëndetësore japin konfirmimin, sezoni i ri i Seria A nis me tifozë

Më 22 gusht Seria A do të nisë sezonin e ri, që do jetë me tifozë në stadium. Nënkryetari i shëndetësisë ka konfirmuar se stadiumet do lejohen të mbushen deri në 25% të kapacitetit, si pasojë të ecurisë pozitive të Italisë me COVID-in në javët e fundit.

Gjithsesi kjo do jetë vetëm përsa i përket nisjes, pasi autoritet thonë se javë pas jave do analizohet situata me qëllimin që kapacitetet në stadiume të rriten.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

OSHE në ‘aksion’! Procedohen 5 persona dhe zbulohet laboratori i prodhimit të kriptomonedhave në Krujë