Autostrada Tiranë-Elbasan,
banorët e Bradasheshit në protestë

Autostrada Tiranë-Elbasan, <br />banorët e Bradasheshit në protestë
ELBASAN- Banorët e komunës së Bradasheshit protestuan sot paradite për shpronësimin e tokave, ku kalon autostrada Tiranë- Elbasan. Protesta u zhvillua para godinës së komunës. Banorët pretendojnë se u janë shpronësuar tokat me çmim më të lirë se tregu dhe për këtë ata kërkojnë një rivlerësim të saj.
Mësohet se rreth 30- 40 familje preken nga kalimi i autostradës së re. Banorët e Bradasheshit më pas bllokuan rrugën nacionale për disa minuta dhe më pas u shpërndanë qetësisht.
(b.a/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Për një foto 'një ushtri fotografësh me vete', Belind Këlliçi akuzon Veliajn për 'armatë propagande', por shikoni ç’bën në qendër të Tiranës

Për një foto 'një ushtri fotografësh me vete', Belind Këlliçi akuzon Veliajn për 'armatë propagande', por shikoni ç’bën në qendër të Tiranës