Aventurë e pazakontë me helikopter mbi majat e alpeve në Valbonë (VIDEO)

Aventurë e pazakontë me helikopter mbi majat e alpeve në Valbonë (VIDEO)

Bukuritë e rralla të Parkut Kombëtar të Valbonës do të shijohen nëpërmjet helikopterit. Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga magjia që të dhuron Valbona, ndërsa shkruan se kjo zonë falë investimeve në turizëm vetëm në vitin 2019 u vizitua nga mbi 130 mijë turistë.

"Valbonë, Tropojë - Një aventurë e pazakontë ofrohet me helikopter mbi majat e alpeve. Kjo zonë falë investimeve në turizëm vetëm në vitin 2019 u vizitua nga mbi 130 mijë turistë, mes tyre edhe producentë të huaj që kanë zgjedhur Valbonën, panoramë të filmave të tyre" shkruan Rama.

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi zhvilloi dje një vizitë në Parkun Kombëtar të Valbonës, ku promovoi turizmin dimëror si dhe një paketë të re turistike, duke thënë se hyn në kategorinë e bizneseve shumë të shtrenjta, por sjell diçka ndryshe për promovimin e vendit.

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Sveçla: Rezistenca e djeshme, dëshmi se nuk ndalemi në mbrojtje të sovraniteti të Kosovës

Sveçla: Rezistenca e djeshme, dëshmi se nuk ndalemi në mbrojtje të sovraniteti të Kosovës